santral
15 آذر 1401 - 14:38

مرکز "خانه قاصدک" ویژه بیماران اعصاب و روان  در بیرجند افتتاح شد

همزمان با چهارمین روز هفته جهانی معلولان، خانه قاصدک ویژه توانبخشی و درمان بیماران اعصاب و روان خانم در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسن شرفی پیش از ظهر امروز همزمان با چهارمین روز از هفته جهانی معلولان، در مراسم افتتاح خانه قاصدک، اظهار داشت: با وجودی اینکه سیاست سازمان بهزیستی بر دایر نکردن مراکز شبانه روزی است، اما در  برخی موارد مثل حاد بودن شرایط فرد معلول امکان نگهداری وی در خانه را غیرممکن است که نیاز به مکانی برای حمایت دارد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در زمینه خانه‌های نگهداری فرزندان نیز گفت: این مدل خانه‌ها صرفا  برای نگهداری نیستند، بلکه فراهم کردن شرایطی مشابه خانه برای افزایش توانمندی‌های فردی افراد معلول را موجب می‌شود.

شیخانی معاون توانبخشی بهزیستی استان، خسروی معاون مشارکت‌های مردمی، مجیدی مدیر بهزیستی بیرجند و تعدادی از کارشناسان ستادی و شهرستانی و همچنین خیرین حامی بهزیستی در این مراسم حضور داشتند.

افتتاح 70 طرح اشتغال برای معلولان استان

در ادامه برنامه‌های چهارمین روز از هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت در مرکز استان، 3 طرح اشتغال به نمایندگی از 70 طرح اشتغال افراد دارای معلولیت در مرکز استان افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه از حدود 140 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال‌زایی بهزیستی در سال جاری، 22 میلیارد تومان آن به جامعه هدف مرکز استان اختصاص یافته است افزود:  تاکنون 6 میلیارد تومان آن برای ایجاد 70 شغل مختلف با معرفی متقاضیان جامعه هدف بهزیستی جذب شده است.

وی عنوان کرد: کارفرمایان به توانمندی جامعه هدف بهزیستی اعتماد کرده، آنها را به کارگیری کنند و از تسهیلات و حمایت‌های خوب بهزیستی در این زمینه استفاده کنند.

شرفی ضمن تاکید به جامعه معلولان برای بالا بردن اعتماد به نفس و فراگیری یک مهارت ادامه داد: باید از به صورت تجربی از تسهیلات کم بهره این حوزه استفاده کنند تا به استقلال مالی و توانمندی برسند.

 برپایی نمایشگاه تولیدات معلولان بیرجند 

همچنین به مناسبت هفته جهانی افراد دارای معلولیت، نمایشگاه تولیدات و توانمندی‌های معلولان بیرجند با همکاری مدیریت بهزیستی بیرجند، مراکز تولیدی حمایتی و حرفه آموزی و مؤسسه فرهنگی هنری عرفان برپا شد.

صبح امروز این نمایشگاه که محصولات و توانمندی‌های جامعه هدف و افراد دارای معلولیت مراکز و مؤسسات تحت نظارت بهزیستی شهرستان بیرجند را عرضه می‌کند با حضور معاون فرماندار، معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند و جمعی از مسئولان و همکاران و مدیران مراکز بخش غیر دولت در محل موسسه هنری عرفان واقع درمیدان ابوذر، خیابان شهدا، شهدای یک افتتاح شد.

این نمایشگاه تولیدات و توانمندی‌های معلولان را برای عموم بازدیدکنندگان تا پایان هفته  جهانی معلولان عصرها از ساعت 14 تا 19 به نمایش گذاشته است.

انتهای پیام/ 257/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899499